Weltech Електроника Ограничена е основана во 2005 година, специјализира во R & D, производство и продажба на разни печатени електронски плочки. Тој нуди брз пресврт, висока технологија ПХБ во прототип и умерени количини производство. Со брзиот развој, заработи многу успее клиенти и нивните задоволувања. Со цел да им понуди подобра услуга, Weltech се стекна со 10 години искуство PCBA фабрика, па оттука може да го понуди еден-стоп услуга клуч од PCB на ПХБ Собранието за клиентите. Сите производи се произведени во модерни производствени погони во Кина.

Сега Weltech сами две фабрики и една HK седиште на компанијата, вкупно 22.500 квадратни метри фабрика област. Со целосно автоматско производствени линии опремени со роботски раце и професионална основни тим со богато искуство во индустријата, ПХБ месечен капацитет на производство може да достигне 20,000-30,000 квадратни метри, а собранието капацитет може да достигне над 3.000.000 пина.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

фабрика Show

1c5a880f2
5fceea161
7e4b5ce22
7fbbce232
95fb98ab1
8495d5651
8922bcc2
ce2e2d7f1
d76fe977
DAV